facebook
×
DARLOWO.COM – Internetowy Informator
Powrót

Aktualności Festiwal Media i Sztuka 2023 – spotkanie z dr Andrzejem Olechowskim

01.07.2023

1 lipca 2023 roku o godz. 19.00, w Darłówku Zachodnim – terminalu turystycznym, ul. Kotwiczna 14, odbędzie się spotkanie z dr. Andrzejem Olechowskim, współzałożycielem Platformy Obywatelskiej. Spotkanie poprowadzi red. Cezary Łazarewicz.

Dr Andrzej Olechowski – polski polityk i ekonomista, minister finansów w 1992 r. oraz minister spraw zagranicznych w latach 1993–1995, kandydat na prezydenta RP w roku 2000 i 2010. Z rzeczy nieoczywistych i mniej znanych: na początku lat 70. didżej w programie III Polskiego Radia, kierownik artystyczny zespołu Krzysztofa Klenczona „Trzy korony”.

Andrzeja Olechowskiego – jednego z założycieli Platformy Obywatelskiej, z członkostwa w której zrezygnował w 2009 roku – na refleksję po latach namówił red. Cezary Łazarewicz, proponując następujący temat spotkania: Platforma Obywatelska – sukces czy porażka? O tym, jak interesująca może to być rozmowa, niech świadczą poniższe cytaty:

Platforma po latach to była zupełnie inna partia niż ta, którą ja tworzyłem; bardziej populistyczna, bardziej skłonna do kompromisów, których ja bym nie zawarł i pociągnięć, z którymi się nie zgadzałem.

Źródło: https://dzieje.pl/wiadomosci/olechowski-wspoltworzylem-inna-platforme

Jedno z moich oczekiwań to wolność, której w Polsce brakuje. Druga sprawa to Unia Europejska. Nie jestem z tych, którzy dramatyzują, że lada moment wyprowadzą nas z UE, ale jasno widzę, że konsekwencją dzisiejszej polityki może być dłuższym terminie wyjście Polski z UE. Dla mnie to absurd i katastrofa. Trzecia sprawa to gospodarka, która jest obszarem mojej kompetencji i działalności – jest bardzo źle zarządzana.

Źródło: http://olechowski.pl/tusk-mowi-o-liberalnym-duchu-to-znaczy-ze-dojrzal/

Liczba miejsc ograniczona – do wypełnienia sali.

Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programu Wydarzenia

Zaprasza:

Darłowski Ośrodek Kultury im. Leopolda Tyrmanda i Miasto Darłowo

Źródło: www.darlowo.pl